Medtem, ko nekateri ne vidijo “dlje od svojega praga”, se drugi soočajo z izzivom kako ne biti “predpražnik za druge”. Oboji pa zaradi tega lahko doživljajo veliko nepotrebnega stresa.
Za težave in izzive, s katerimi se soočamo je najlažje kriviti zunanje dejavnike in ljudi okoli nas. Toda to, kar je najlažje, ni nujno dobro – ne za nas, ne za odnose z drugimi. Naše zdravje in kvaliteta odnosov sta odvisna tudi od tega, v kolikšni meri znamo prevzeti odgovornost zase. Čustveno zrel človek zna “pomesti pred svojim pragom”.
Na izkustveni delavnici bomo raziskovali koncept vodenja samega sebe. Prepoznavali bomo meje osebne odgovornosti ter ločevali kaj je in kaj ni naše breme. Govorili bomo tudi o tem, kako si sami kreiramo nepotreben stres in se učili, kako bolje skrbeti zase.